
ELEKTRONIMUSIIKKIKONSERTTI
This time we have fractured glitchtronix ambient with visuals, and a vulgar display of crude analog electronix, function generators, and other measuring devices originally not meant to produce audio signals. Visuals created old-school real time with projectors, glass plates and heated emulsions.
Tampereen Konservatorion Pyynikkisalissa kuullaan jälleen elektronimusiikkia, kun kaiuttimista vyöryy eliittitaajuuksia alan erikoishahmoilta.
!!HUOM!! Poikkeuksellisesti Torstaina!!!
KOTOMOKO
Eteerisen pirstoutunutta ja meditatiivista tekstuuria on tiedossa, kun hiljaa murenevat kasettiloopit ja post-futuristinen synteesi lyövät kättä. Kotomokon soundi kutsuu mukaan pysähtymään, muistamaan ja unohtamaan. Siinä yhdistyy wanha ja tuleva henkeäsalpaavassa symbioosissa. Ei ole ihme, että tekijäin kantovoima ylettyy IDA Radion "No Sleep Runs This Deep" ambient-ohjelmaan ja SWÄG ry.n toimintaan asti.
Projektia navigoi Ville Miettinen.
P.A. PECKERSSON
Sähkömusiikin ytimeen pääsee ainoastaan oskillaattorin kautta. Mieluiten analogisen funktiogeneraattorin kautta, ja vieläpä niin, että niitä on useampi. Säksätystä ja surinaa voi tietenkin nokittaa piirtoheittimellä toteutetulla emulsioprojektiolla, kun siihen kerran on mahdollisuus.
Projektia navigoi romurautojen renessanssikeisari Pekka Poramo.
To.23.10.2025
Tampereen Konservatorion Pyynikkisali
Ovet klo.19
Vapaa pääsy / Kolehti
kotomoko.bandcamp.com/track/verkossasoundcloud.com/ida_radio/no-sleep-runs-this-deep-29825www.tampereenkonservatorio.fi